KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12691125
nr 1269 1125
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Etsning, 12/85, signerad. Motivet: 24x18 cm
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 20:09:08
19/8 19:48:32
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta